BOKA HOTELL & BIL OM SWANSON'S KONTAKT SITE MAP
Ny rundresa Södra Afrika
I vinter kommer vår nya rundresa till Södra Afrika. En resa som slår det mesta. Kapstaden och vindistrikten är förstås med. Vi besöker dessutom Viktoriafallen i Zambia, bor på en privat lodge utanför Krugerparken och gör fyra safariturer.

Vi åker tåg med Rovos Rail, ett av världens mest exklusiva tåg. Allt ingår ombord under de två dygn resan tar från Viktoriafallen till Pretoria. Utmärkta hotell, många måltider och svensk färdledning.

På första avresan den 20/11 2010 lämnar vi 2.500:- i rabatt per person till tidigare Swanson-resenärer (som rest på en paketresa). Dessutom finns boka tidigt-rabatt till alla som bokar minst 90 dagar före avresa.

Program: Rundresa Södra Afrika

Avresedatum 2010: 20/11.
Avresedatum 2011: 12/3, 22/10, 19/11, 17/12.

Pris per person 20/11, 12/3
Del i dubbelrum

64.450:-

Enkelrumstillägg

27.865:-

Tillägg dlx suite Rovos

6.950:-


Boka tidigt-rabatt: boka minst 90 dagar före avresa 1.000:-
Tidigare Swanson-resenär: rabatt 2.500:- avresa 20/11, 1.000:- övriga datum.

Specialisten på Amerikaresor
Med Swanson’s reser ni med ett tryggt och stabilt svenskt företag med gedigen kunskap. Swanson’s är Amerika!
LÄS MER OM OSS >>
Inte bara Amerika
Västindien, Australien, Nya Zeeland, Söderhavet, Sydamerika, Canada och Mexico är våra övriga destinationer. Guidade rundresor eller skapa din egen resa.
Nyhetsbrev
Ta del av våra nyheter, erbjudanden
och kampanjer först av alla. Fyll i din
e-postadress nedan så skickar vi dig
vårt nyhetsbrev.
 

 
Missa inte vår stora länksamling med hundratals länkar för den Amerika-intresserade.
LÄS MER >>
Gör ett virtuellt besök i saloonen på Fort Swanson.
LÄS MER >>